Helyükre kerültek a Hírös Város legújabb köztéri alkotásai, melyet a K-ARTS Művészeti Alapítvány adományozott Kecskemét városának. Az Izsáki út – Olimpia utca kereszteződésében a „A jó lovas katonának!” című acélszobor, míg az egyetemnél található Sport utcai körforgalomban egy hatszöges térváz, a Hexaverzum kapott helyet.
Előbbi Kodály Zoltán szellemiségére emlékeztet bennünket, a neves zenetudós előtt tiszteleg. Az ország első Kodály iskolájának közelsége is ihlette, nem mellesleg az Izsáki út az egyik legjelentősebb kapuja a városnak, így adta magát, hogy a város legnagyobb szülöttje köszöntse az ideérkezőket. A szobor egyik fő motívuma egy tekeredő acélszalag, mely az aranymetszés törvényszerűségei szerint Fibonacci-spirálban ívelődik, ugyanakkor egy violinkulcsra is hajaz, vagy éppen egy huszárlobogóra. A szalag kezdő szakaszán Kodály Zoltán pixelizált arcképe jelenik meg az áttört, lézervágott lemezen, optikai játékként. A szalag másik vége egy kotafejen támasztódik, mely akár egy zászlórúd is lehetne. A szalagon pedig egy közismert dallam kottája fut fel, amely Kodály Zoltán egyik legfontosabb műve, a Háry János daljáték betétdala az „A jó lovas katonának de jól vagyon dolga”, a zeneszerző által gyűjtött népdal első taktusai. A huszárdal felemlítése egy kis tisztelgés is egyben a közvetlen hely szellemének, azaz a két egykori huszárlaktanya és katonái előtt. A kereszteződés egyik, ill. másik oldalán állott az Erzsébet-laktanya és a Rudolf-laktanya, mindkettő még a XIX. században épült huszárlaktanya volt. A műtárgy ennek a várostörténeti időszaknak is emlékeztetője lehet. Az installáció hengerített vastag acéllemezből, valamint acélcsövekből áll. A szalagon lézervágott rátétként (hegesztve) jelennek meg a kottavonalak és a hangjegyek.
Utóbbi, a Hexaverzum az acélszobrászati hagyomány mellett a kecskeméti Fémmunkás/Traverz/KÉSZ acélszerkezetgyártó ipartörténetre, és a mérnöki tudásra irányítja a figyelmet. A hexagon az egyik legszabályosabb geometriai elem, a természetben is megjelenő forma, rendező elv. A méhsejt, a kristályrács, vagy éppen a hópelyhek, a bazaltorgonák, bizonyos csillagászati jelenségek is hordozzák a hatszögelést. A matematika, a műszaki tudományok gyakran használják ezt a formát. A mérnöki megvalósításokban pedig számtalan téralkalmazásra, felületképzésre, szerkezeti, statikai megoldásra találunk hatszöges megoldást. Így, mint ilyen a Neumann János Egyetem műszaki, mérnöki szellemiségétől sem áll távol a hexagonizált térváz reflexiója. A forma acélcsövekből épül fel, különleges pozitúrában, „kibillentett” helyzetben, 5 m magasságba emelkedik.
A KÉSZ Holding Zrt. a KÉSZ Csoport vezető vállalata ajándékozta a két műalkotást Kecskemét városnak, díszítendő a két körforgalmat, segítve a városmarketinget. A több tonnás művek a kecskeméti KÉSZ Ipari Gyártó Kft. acélszerkezet-gyártó üzemében készültek Árvai István tervei alapján, Schell Ferenc közreműködésével. A műtárgyak a több mint húsz éves Kecskeméti Acélszobrászati és Képzőművészeti Szimpozion, nemzetközi alkotótábor műveiből formált szoborpark (Four Points by Sheraton Kecskemét Hotel körül) folytatásaként is betudhatók, szándékolt, hogy a műveket összekösse egymással, felfedező sétára bírja az érdeklődőket